Cztery pory roku – Jesień

Jesień

Obraz który dzisiaj zaprezentowałem to pierwszy z serii „Cztery pory roku”. „Jesień” stworzyłem na podstawie autentycznych liści, klonu, olchy oraz jarzęba szwedzkiego, oczywiście uprzednio dobrze wysuszonych i sprasowanych. Powyższy obraz namalowałem akrylami na desce malarskiej o wymiarach 40 x 40 cm.

Giewont – widok z Gubałówki

Będąc kilka miesięcy temu w zimowej stolicy Polski, postanowiłem wjechać kolejką na Gubałówkę. Przyznam, że miałem trochę szczęścia ze względu na to, że cały dzień był do tej pory pochmurny. Jednak gdy wjechałem na górę, nieco się rozpogodziło. Widok na Tatry oczywiście imponujący. Będąc na miejscu postanowiłem, że trzeba go uwiecznić farbami akrylowymi. Obraz jest na płótnie o wymiarach 40 x 50 cm. Poniżej przedstawiam zdjęcie na podstawie którego wykonałem.

Współrzędne miejsca: 49.3066N, 19.9339E

Zakopane – maj 2021

„Skiełek”

Trzeci obraz z serii „Beskid Wyspowy” przedstawia Skiełek widziany od strony Młyńczysk. Góra znajdująca się w Paśmie Ostrej, tutaj jest widziana od strony zachodniej. Miejsce znajduje się przy przystanku autobusowym, na drodze gminnej łączącej Zalesie z Jastrzębiem.
Obraz namalowałem akrylami na desce o wymiarach 40 x 60 cm.

Współrzędne miejsca: 49,6178N, 20,4332E

Skiełek – listopad 2017

„Widok z Zębu”

Pewnego majowego dnia, wracając z Zakopanego, postanowiłem zaglądnąć do jednej z najwyżej położonych miejscowości w Polsce. Chodzi oczywiście o Ząb, leżący na Pogórzu Gubałowskim. To właśnie stąd pochodzi Kamil Stoch.
Prezentowany obraz o wymiarach 40 x 50 cm, namalowałem na płótnie farbami akrylowymi na podstawie zdjęcia które wykonałem w maju 2011 roku. Miejsce z którego można oglądnąć wspaniałą panoramę Tatr znajduje się przy drewnianym stuletnim kościele św. Anny, na wysokości 1000 m.n.p.m..

Współrzędne miejsca: 49.3423N, 19.9527E

Ząb, maj 2011

20 lat MarioGraf

Szanowni Państwo!

Czas szybko płynie. Właśnie w sierpniu mija 20 lat od czasu powstania MarioGrafu. Początki, to rok 2001, czas pracy w prostych programach patrząc z dzisiejszego punktu widzenia. Wtedy także pierwszy raz pojawia się nazwa MarioGraf, z historycznym już prostokątnym logiem. Od tego momentu wiele się zmieniło. Przejście z grafiki oraz prac biurowych po malarstwo trwało sporo czasu. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w działalność na przestrzeni tych dwóch dekad.

Mariusz Olejniczak

„Luboń Wielki”

Drugi obraz z cyklu „Beskid Wyspowy” przedstawia Luboń Wielki. Namalowałem go w poprzednim roku akrylami, na płótnie o tych samych wymiarach co „Jesień na Skiełku” (40×50). Prezentowany widok na górę o wysokości 1022 m n.p.m. jest od strony miejscowości Glisne, około ćwierć kilometra na wschód od przełęczy o tej samej nazwie. Gdy staniemy przy drodze patrząc w kierunku południowo-zachodnim zobaczymy piękny Luboń w całej okazałości. Ze względu na położenie oraz wysokość ponad 600 m n.p.m., z tego punktu rozpościera się wspaniała panorama „Wysp”.
Na miejsce można dotrzeć samochodem od wschodu z Mszany Dolnej lub od zachodu z Lubnia przez Tenczyn, oraz pieszo z Kasinki Małej (przez Szczebel) lub… przez sam Luboń Wielki np. z Rabki. Na Luboniu mieści się schronisko z lat 30. XX wieku oraz radiowo-telewizyjna stacja nadawcza.

Współrzędne miejsca: 49.66436N, 20.01553E

Glisne – Luboń Wielki, maj 2019

„Jesień na Skiełku”

Dzisiaj zaprezentuję Państwu obraz z 2019 roku. „Jesień na Skiełku”, został namalowany farbami akrylowymi, na płótnie o wymiarach 40 x 50 cm. Obraz jest pierwszym z serii „Beskid Wyspowy”.
Skiełek, to szczyt o wysokości 749 m.n.p.m. znajdujący się we wschodniej części Beskidu Wyspowego w Paśmie Ostrej, w całości w gminie Łukowica (pow. limanowski). Jego nazwa pochodzi od wycia wilków. Od strony Jastrzębia rozpościera się piękny widok na Pieniny oraz Tatry. Obraz namalowałem na podstawie zdjęcia które zrobiłem pod koniec października 2014 roku, z drogi prowadzącej przez pasmo. Na miejsce można dotrzeć drogą asfaltową, najlepiej z Łukowicy (około 2km).

Współrzędne miejsca: 49.6064N, 20.4684E

Jastrzębie – Skiełek, październik 2014

Szanowni Państwo!

Serdecznie witam na stronie internetowej MarioGraf.pl. W tej „wirtualnej galerii” każdy może się zapoznać z moją twórczością. W zakładce „Malarstwo” znajduje się kilka wybranych prac. Przy każdej napisałem parę słów dotyczących nie tylko techniki lecz w przypadku miejsc które malowałem, także ich krótki opis. Jestem przekonany, że dla wielu z Was, przeglądanie strony może stać się podróżą w ciekawe miejsca, takie w których już byliście a może w te które się niebawem udacie.
Zapraszam do oglądnięcia!

Mariusz Olejniczak